ZDROWIE

Szczepionki

Na temat szczepień można wiele usłyszeć. Moje pierwsze wrażenie:
jak to jest, że teraz na wszystko dzieci się szczepi- pneumokoki, rotawirusy itp. Kiedyś nikt nie słyszał o połowie tych chorób i jakoś się żyło. Do tego doszły informacje na temat rtęci w szczepionkach, która powoduje straszne choroby u dziecka.
Pomyślałam też o niezłym marketing, reklama szczepionki na rotawirusy, polegała na przestraszeniu rodzica- jeśłi nie kupisz szczepionki to..- nikt nie lubi być straszonym.

Pierwsze postanowienie, szczepimy mała Zu, tradycyjnie na to na co musi być zaszczepiona i tyle. W końcu nie da się uchronić dziecka przed wszystkim, organizm sam musi walczyć.

Chcąc się upewnić zapytałam pediatrę, co o tym naprawdę myśli. O szczepionkach na pneumokoki, szczepionkach skojarzonych- czy faktycznie są dobre itp.
Usłyszałam, że o wielu chorobach nie słyszymy dziś bo dzieci są szczepione stąd dużo mniej zachorowań na te choroby (sensowne), że jak dziecko nieszczepione zachoruje to bywa róznie-po co ryzykować? (sensowne)
Po przemyśłeniu wszystkich za i przeciw stwierdziliśmy, że Zu dostanie szczepionkę skojarzoną 6+1,
to wszystko w 2 ukłuciach.  Nie wybaczyłabym sobie jakby kiedykolwiek zachorowała na któraś z tych chorób!
W jednej strzykawce- błonica, tężec ,krztusiec, polio, Hib, wzw B ( 6). W drugiej pneumokoki.
Wkłuwa się w uda,  ktore mogą trochę spuchnąć ( okłady z wody i sody pomogą na to), dziecko może być marudne, senne,mieć gorączkę, brak apetytu. Mała Zu miała to wszystko.

Rodzic musi zmierzyć się z OKROPNYM rozdzierającym płaczem pociechy! Za pierwszym razem, Zu płakała, ja płakałam a tatuś też  się zrobił jakiś taki miękki.. Za drugim razem było dużo lepiej.

Teraz wiem, że jest coś takiego jak EMLA środek przeciwbólowy,- krem lub plastry, które przykleja/ smaruje się w miejsce przyszłego ukłucia.

Za kilka dni umieszczę tu opinię pediatry na temat szczepień, kilak słów od osoby która się na tym zna:).

Poprzedni Next Post

You Might Also Like

1 Komentarz

  • Odpowiedź izabela 3 czerwca 2010 at 03:35

    Wyobrazam soboe wasza trojke zaplakanych, biedna dzzielna mala Zu!
    P.s. Nie wiem czy wiesz ale twoj maz panicznie sie boi igiel!
    Buski dla mojej malej bohaterki!

  • Twój komentarz